BiofeedbackTo  nie jest tak, że Franio próżnuje kiedy nie zamieszczamy zdjęć na naszym blogu. Po prostu czasami jesteśmy tak zmęczeni, że jak tylko wpadamy do domu kładziemy się spać, bo następnego dnia znów czeka kolejne zadanie do wykonania. 

Tym razem po raz kolejny korzystamy z dobrodziejstw terapii jaka jest biofeedback.
Biofeedback (ang. biologiczne sprzężenie zwrotne) - metoda wykorzystywana m.in. w psychologii, medycynie, sporcie i biznesie. Biofeedback można określić jako środek do zdobycia kontroli nad procesami własnego ciała w celu pozbycia się stresu, uwolnienia od bólu czy wykształcenia u siebie zdrowych nawyków. Jest alternatywną formą leczenia w stosunku do farmakoterapii. W niektórych schorzeniach ją zastępuje, w innych uzupełnia. Jest metodą całkowicie bezpieczną, bez skutków ubocznych. Warunkiem skuteczności terapii biofeedback jest silna wola i motywacja pacjenta. I właśnie te czynniki powodują, że czuje on odpowiedzialność za wynik własnego leczenia. W czasie sesji biofeedback pacjent uczy się kontroli organizmu poprzez mechanizm nagrody i kary. Podłączony do urządzenia monitorującego otrzymuje on informację zwrotną (ang. feedback) na temat zmian jego stanu fizjologicznego.

 To już nasz druga seria i efekty naprawdę są widoczne. Nawet Panie w przedszkolu chwalą,że Franio jest bardziej skupiony


Komentarze

Popularne posty